LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

 

 

BIP ZS-P w Przełęku

Start Projekt FAŚNiT
Fascynujący Świat Nauki i Technologii


Na festynie FŚNiT w Opolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 06 czerwca 2015 06:39

Dnia 02.06 2015 r. klasy I-VI w ramach projektu FŚNT odwiedziły Centrum Wystawienniczo- Kongresowe w Opolu. Zaproszono nas na Festiwal Eksperymentów i Doświadczeń „Zobacz-Dotknij-Sprawdź-Zrozum”.

Poprawiony: niedziela, 07 czerwca 2015 20:12
Więcej…
 
Udział w Festiwalu FŚNiT 2 czerwca PDF Drukuj Email
sobota, 30 maja 2015 08:57

Witamy serdecznie,

Pragniemy przedstawić szczegóły udziału  w Festiwalu Eksperymentów i Doświadczeń "ZOBACZ-DOTKNIJ-SPRAWDŹ-ZROZUM" , który odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu, ul Wrocławska 158 2 czerwca 2015 r.

Godzina wyjazdu spod szkoły:    7.45

Wyjazd łączony ze szkołą z Białej Nyskiej.

Szanowni Państwo,

W trosce o dzieci potrzebujące specjalnego wyżywienia uprzejmie prosimy o przekazanie rodzicom informacji dotyczącej posiłków. Z racji, iż jest to impreza masowa nie możemy zapewnić posiłków dostosowanych do indywidualnych potrzeb z uwzględnieniem diet, dlatego też przesyłamy poniższy opis.

Opis dotyczący posiłków:

Wojskowa grochówka” 150g , hot-dog 150g, nuggetsy z kurczaka panierowane 150g na osobę (dla każdego uczestnika Festiwalu) wraz z dwiema bułkami pszennymi (2 x nie mniej niż 80g na osobę, bułki z przeznaczeniem do grochówki i nuggetsów). Hot-dog w chrupiącej, podłużnej bułce z parówką włożoną do środka bułki w wydrążony otwór lub przeciętą na pół. Parówka wieprzowa œwieża o zawartości nie mniej niż 70% mięsa. Nuggetsy ze 100% mięsa drobiowego (pierś kurczaka) w panierce łagodnej. Dodatki do hot-doga i nuggestsów do indywidualnego wyboru przez uczestnika - sos: musztardowy, ketchup, czosnkowy.

Na każdego uczestnika Festiwalu Wykonawca zagwarantuje 1 litr płynów (0,5 l woda mineralna niegazowana, 0,5 l sok owocowy 100%). Sok jabłkowy/pomarańczowy 100% z zagęszczonego soku jabłkowego, pasteryzowany, zawierający wyłącznie naturalne cukry (dopuszcza się z dodatkiem witaminy C, bez dodatku cukru).

Z góry prosimy o wyrozumiałość w tej sprawie.

Pozdrawiamy Zespół projektowy FŚNiT

 

Regulamin lotów balonem na uwięzi podczas Festiwalu Eksperymentów
i Doświadczeń
„ZOBACZ-DOTKNIJ-SPRAWDŹ-ZROZUM”

1.Dowódcą balonu jest pilot, podczas lotu pasażerowie powinni stosować się ściśle do poleceń pilota oraz ustaleń przez niego przekazanych podczas odprawy przedstartowej.

2. Loty balonem na uwięzi odbywać się będą w czasie i miejscu wyznaczonym przez organizatora, spełniającym wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

3. Pilot jako dowódca balonu podejmuje wszystkie decyzje, dzieci oraz opiekunowie muszą wykonywać prośby pilota i obsługi naziemnej w obrębie balonu.
4. Przy balonach obowiązuje zakaz palenia papierosów i wnoszenia do kosza rzeczy wykonanych ze szkła.

5. Teren pokazu  będzie wygrodzony taśmą. Na teren pokazów wchodzimy tylko przez wyznaczone miejsce ustawiając się w kolejce.

6.Obsługa naziemna wyznacza ilość osób jaka ma podejść do kosza.
7.Do kosza wsiadamy tylko i wyłącznie w miejscu wyznaczonym przez pilota.
8.Z kosza wysiadamy na polecenie pilota. 
9. Loty balonowe są  uzależnione od warunków atmosferycznych.

10. Pilot planując loty na uwięzi kieruje się zawsze w pierwszej kolejności potrzebą zapewnienia maksimum bezpieczeństwa uczestniczącym w nim pasażerom. Pilot może opóźnić,  odwołać planowany start albo przerwać lot jeżeli uzna, że jego wykonanie bądź kontynuowanie może stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia pasażerów.
11. Podczas lotu kategorycznie zabrania się: palenia tytoniu,  siadania na burtach kosza, mocnego wychylania się, przełączania i blokowania zaworów paliwowych, ciągnięcia linek sterujących oraz wyrzucania i wylewania czegokolwiek z kosza balonu.
12. Ubiór pasażerów jest w zasadzie dowolny, powinien być jednak dostosowany do pory roku i dnia.
13. Dzieci do lat 14 mogą odbywać lot jedynie, za uprzednią zgodą rodziców. Opiekunowie grup, w celu usprawnienia weryfikacji powinni na miejsce lotów kierować tylko te dzieci, które uzyskały zgodę rodziców bądź opiekunów.
14. Balony będą wznosić się na wysokość od 8-40m, w zależności od warunków atmosferycznych.
15. Lot balonem będzie trwał ok. 3 min i opatrzony będzie krótką informacją edukacyjną dotycząca zasad wznoszenia się balonów.

Dane ubezpieczenia

Suma ubezpieczenia (NNW): 15 000 zł na osobę

Ubezpieczeni: uczniowie wraz z opiekunami

Zakres ubezpieczenia: następstwa nieszczęśliwych wypadków

Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków, które powstały podczas uczestnictwa w Festiwalu Eksperymentów i Doświadczeń,  odbywającym się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu, w okresie 1-2.06.2015  oraz 8-12.06.2015 r.

Ubezpieczenie obejmuje następujące świadczenia podstawowe:

1)      świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu będącego następstwem nieszczęśliwego wypadku, w wysokości 1% sumy ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków za każdy procent trwałego uszczerbku na zdrowiu, nie więcej jednak, niż 100% sumy ubezpieczenia;

2)      świadczenie z tytułu śmierci ubezpieczonego zaistniałej w wyniku nieszczęśliwego wypadku objętego ochroną ubezpieczeniową, w wysokości 100% sumy ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków;

3)      zwrot udokumentowanych kosztów nabycia środków pomocniczych do wysokości 20% sumy ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków na jedno i wszystkie zdarzenia powstałe w okresie odpowiedzialności, jeżeli ich zakup był niezbędny z medycznego punktu widzenia, zalecony przez lekarza oraz związany z nieszczęśliwym wypadkiem objętym ochroną ubezpieczeniową, a koszty ich nabycia nie zostały pokryte z ubezpieczenia społecznego lub z innego tytułu oraz zostały poniesione wyłącznie na terytorium RP;

4)  zwrot udokumentowanych kosztów przysposobienia zawodowego inwalidów w wysokości do 20% sumy ubezpieczenia na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie odpowiedzialności;

5)      zadośćuczynienie za doznaną krzywdę: jednorazowe świadczenie w wysokości
5% wypłaconego świadczenia na jedno i wszystkie zdarzenia powstałe w okresie odpowiedzialności, wypłacone ubezpieczonemu, który na skutek nieszczęśliwego wypadku objętego ochroną doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu powyżej 50%, o ile przysługuje mu prawo do wypłaty świadczenia z tego tytułu.

Poprawiony: sobota, 30 maja 2015 09:12
 
Pierwszoklasiści na zajęciach wyjazdowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 28 kwietnia 2015 19:58

Tym razem kolej na tegorocznych pierwszoklasistów w zajęciach FSNiT. Pierwszy wyjazd 14 kwietnia do Zaczarowanego Świata w Opolu, a drugi 24 kwietnia do centrum edukacyjnego w Krasiejowie. W obu ośrodkach zajęcia były zachwycające i wiele niesamowitych wrażeń, świetna organizacja, a wszystko za darmo dla uczestników i szkoły.

 

Poprawiony: czwartek, 21 maja 2015 15:34
Więcej…
 
Zakończenie projektu FŚNiT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 15 kwietnia 2015 17:55

W dniu 15 kwietnia 2015 r. w auli Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu odbyła się uroczystość zakończenia i podsumowania zadań realizowanych w ramach Projektu „Fascynujący świat nauki i technologii”. Na uroczystości poza zespołem kierowniczym projektu bili obecni przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Kuratorium Oświaty, przedstawiciele samorządów naszego województwa no i dyrektorzy, koordynatorzy i nauczyciele realizujący zadania projektowe.

Uroczystość uświetnił występ zespołu ze szkoły w Łubnianach, która wygrała Konkurs na Piosenkę o Projekcie Fascynujący Świat Nauki i Technologii.

Nastąpiło również podsumowanie realizowanych zadań realizowanych w szkołach, wyjazdowych i również badań diagnostycznych.

Oczywiście do końca zajęć w szkołach trwać będą zaplanowane zajęcia wyjazdowe do centrów w Opolu, Krasiejowie, Niwkach i Mosznej.

Platforma diagnostyczna dostępna będzie dla szkół i można z niej korzystać wg potrzeb.

 

O to migawki z uroczystości

 

 

Poprawiony: czwartek, 21 maja 2015 15:32
 
Planowane wyjazdy naszych uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 marca 2015 10:24

Jeszcze w tym roku odbędą się wyjazdy na zajęcia:

  • 14 kwietnia (wtorek) dla wszystkich pierwszaków do ZŚ do laboratoriów w Opolu, wyjazd 7:00. Opiekun J. Raczyńska,
  • 24 kwietnia (piątek) dla wszystkich pierwszaków do Krasiejowa, wyjazd 7:50, powrót 13:45 Opiekun J. Raczyńska,
  • 22 maja (piątek) wyjazd do Mosznej na warsztaty dla klas IV-VI, wyjazd 7:20. Opiekun D. Hirszfeld,
  • 02 czerwca (wtorek) wyjazd do Opola na Festiwal Eksperymentów i Doświadczeń - „ZOBACZ - DOTKNIJ - SPRAWDŹ - ZROZUM.

 

Poprawiony: czwartek, 21 maja 2015 15:31
 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 1 z 3
Copyright © 2021 ZS-P w Przełęku Stowarzyszenia Rozwoju wsi Przełęk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.