LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

 

 

BIP ZS-P w Przełęku

Start Nauczanie zdalne Informacja dyrektora
Informacja dyrektora Drukuj Email
środa, 25 marca 2020 00:00

Informacja Dyrektora Zespołu o sposobie prowadzenia nauki po 12 marca 2020 r.

Szanowni Rodzice / Prawni Opiekunowie!

W związku ze zmianą rozporządzenia MEN i wydłużeniem okresu całkowitego zawieszenia zajęć w szkole do 10 kwietnia 2020 Dyrektor Zespołu informuje:

 • Zawieszenie zajęć w Zespole w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID -19 wymusiło zmianę sposobu i techniki realizacji procesu dydaktycznego również w naszej szkole i przedszkolu na zajęcia prowadzone techniką „nauki na odległość”, czyli tzw. zdalne nauczanie.

Zmiana techniki uczenia się i nauczania nie zwalnia ucznia z obowiązku szkolnego/obowiązku nauki, określonego w art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.

 • Plan lekcji został umieszczony na stronie internetowej szkoły http://pspsrwprzelek.nysa.pl/joomla/ w zakładce „Nauczanie zdalne”- „Plan lekcji w nauczaniu zdalnym”.
 • Liczba godzin niektórych zajęć w tygodniu, a stąd liczba godzin zajęć w ciągu dnia została ograniczona do  4 – 5 godz. w celu zachowania higieny pracy ucznia w domu.

 • Zmiany dotyczą realizacji treści programowych,  wewnątrzszkolnych zasad oceniania dostosowanych do obecnej sytuacji (informacje na ten temat zostaną Państwu przedstawione wkrótce)

 • Podstawowym źródłem informacji dla ucznia i rodzica  w tym o przekazywanych materiałach do nauki pozostają zakładki na internetowej stronie Zespołu w zakładkach:
  • Strona główna – wstępy komunikatów ogólnych.
  • Nauka zdalna – komunikaty dla uczniów i rodziców oraz
  • Komunikaty dla uczniów,
  • Komunikaty dla rodziców w menu Rodzice,

 • Sposób Kontaktowania się nauczycieli uczących w klasie z uczniami został wzajemnie ustalony oraz przekazany poprzez wychowawców i nauczycieli przedmiotów uczniom i rodzicom.

 • Pedagog szkolny pozostaje do dyspozycji uczniów i Państwa w każdy powszedni dzień tygodnia. Kontakt z pedagogiem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pracownicy administracji i obsługi pełnią w szkole tylko niezbędne dyżury w razie potrzeby.

 • W sprawach związanych z funkcjonowaniem Zespołu, zapisem dziecka do szkoły  i innych sprawach szkolnych i przedszkolnych prosimy o ewentualny kontakt mailowy na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. bez ograniczenia godzinowego lub telefoniczny 793 813 097 w godz. 9:00-18:00

 • Wszystkie szkolne obiekty są zamknięte dla osób postronnych (w tym – szkolne boisko i plac zabaw).

 • Kontakt z dyrektorem Zespołu, Edwardem Kraweckim: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pod numerem telefonu: 793 813 097
 • Zwracam się do Państwa z prośbą o dopilnowanie przestrzegania wszelkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych oraz wskazań Ministerstwa Edukacji Narodowej.

To na Państwu spoczywa odpowiedzialność za skuteczność realizacji zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, a tym samym za bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci, a Naszych Uczniów. Szczególnie proszę Państwa o dopilnowanie, by Wasze dzieci w czasie epidemii pozostały w domu i nie kontaktowały się z innymi osobami w sposób bezpośredni. Wszelkie kontakty mogą Oni ograniczyć do Internetu lub innych środków komunikacji na odległość. Proszę również o wsparcie swoich dzieci w tej nowej sytuacji. Służymy Państwu również pomocą i jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Podstawowym warunkiem skuteczności ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny osobistej. Konieczne jest również bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły lub wychowawców. Wszelkie informacje o zagrożeniu koronawirusem oraz o sposobach zapobiegania można znaleźć na stronie https://gis.gov.pl/Aktualnosci.


.

Poprawiony: środa, 01 kwietnia 2020 17:10
 
Copyright © 2020 ZS-P w Przełęku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.