LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

 

 

BIP ZS-P w Przełęku

Start Aktualności Wycieczka do Wrocławia
Wycieczka do Wrocławia Drukuj Email
niedziela, 29 grudnia 2019 15:24

Dokładnie na tydzień przed 221. rocznicą urodzin Adama Mickiewicza klasy 7. i 8. odwiedziły wrocławskie Muzeum Pana Tadeusza. Instytucja ta funkcjonuje od 2016 roku, usytuowana jest w jednej z piękniejszych kamienic wrocławskiego rynku. Muzeum zachwyca wielością eksponatów skoncentrowanych wokół naszego narodowego wieszcza i jego naczelnego dzieła, ale również prezentuje recepcję "Pana Tadeusza" w czasach późniejszych, odległych od epoki romantyzmu. Liczne prezentacje multimedialne i aplikacje czynią naszą epopeję narodową bardziej przystępną dla młodego odbiorcy, pozwalają zwrócić uwagę na zagadnienia, które czasem trudno poruszyć podczas zwykłych szkolnych lekcji.

Duchowe doznania należało zrównoważyć bardziej przyziemnymi. Wyjątkowe wrażenia smakowe i wzrokowe zagwarantował bożonarodzeniowy jarmark usytuowany na wrocławskim rynku. Wprawił on wszystkich w iście świąteczny nastrój, który nieprzerwanie towarzyszył nam w drodze powrotnej. M.B.

 

 

 
Copyright © 2020 ZS-P w Przełęku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Migawki

TWP - eliminacje szkolne

W tym roku szkolnym do eliminacji szkolnych przystąpili tylko uczniowie z II grupy wiekowej, tj. z klas 7 i 8. Jak co roku w przeprowadzeniu turnieju uczestniczył przedstawiciel OSP w Przełęku, Pan Rafał Pałczyk.

Więcej …
 
Dzień Babci i Dziadka

Podobno Pan Bóg stworzył babcię, bo sam nie może być wszędzie. Jak zatem nie doceniać tak wyjątkowej osoby w naszym życiu? Wszelkie uściski i całusy od wnucząt zawsze są mile widziane, a w dniu święta wszystkich babć i oczywiście dziadków - niemal obowiązkowe.

Więcej …