LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

 

 

BIP ZS-P w Przełęku

Start Aktualności Wyjqzd na spektakle teatralne w NDK
Wyjqzd na spektakle teatralne w NDK Drukuj Email
czwartek, 03 października 2019 16:54

Któż z nas nie chciałby zostać posiadaczem magicznej lampy spełniającej życzenia? Wiadomo – każdy. Rzeczywistość ma w sobie mało magii, ale od czego jest teatr? Żeby zakosztować odrobiny tajemniczości, młodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się na spektakl zatytułowany „Cudowna lampa Alladyna”. Niezwykle barwna scenografia przeniosła dzieci w przestrzeń egzotycznego Bagdadu, a gra świateł i dymu – towarzyszące wyłanianiu się Dżina z cudownej lampy – obudziły wyobraźnię najmłodszych uczniów.

Natomiast starsze klasy wyruszyły w mitologiczną podróż w towarzystwie mitycznych bogów i herosów. Rolę przewodniczki po starożytnym świecie pełniła Afrodyta – bogini miłości, która starała się uświadomić widzom, że granica pomiędzy miłością a zemstą i nienawiścią jest niezwykle krucha. Ten spektakl o charakterze musicalu w komediowy sposób zwrócił uwagę dzieci na uniwersalne wartości i zachowania, które należy w sobie pielęgnować.

Wizyta w Nyskim Domu Kultury, gdzie wystawiane były spektakle, okazała się cenną i wartościową lekcją. (M.B.)

 

 

 
Copyright © 2020 ZS-P w Przełęku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Migawki

TWP - eliminacje szkolne

W tym roku szkolnym do eliminacji szkolnych przystąpili tylko uczniowie z II grupy wiekowej, tj. z klas 7 i 8. Jak co roku w przeprowadzeniu turnieju uczestniczył przedstawiciel OSP w Przełęku, Pan Rafał Pałczyk.

Więcej …
 
Dzień Babci i Dziadka

Podobno Pan Bóg stworzył babcię, bo sam nie może być wszędzie. Jak zatem nie doceniać tak wyjątkowej osoby w naszym życiu? Wszelkie uściski i całusy od wnucząt zawsze są mile widziane, a w dniu święta wszystkich babć i oczywiście dziadków - niemal obowiązkowe.

Więcej …