LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

 

 

BIP ZS-P w Przełęku

Start Aktualności Wycieczka do Trójmiasta
Wycieczka do Trójmiasta Drukuj Email
sobota, 25 maja 2019 19:15

W dniach 14.05. – 17.05.2019r. uczniowie starszych klas naszej szkoły wraz z uczniami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bielicach uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta.

Wycieczka trwała trzy dni i obfitowała w wiele atrakcji. Nie było czasu na nudę. W pierwszy dzień zwiedziliśmy Westerplatte, gdzie zobaczyliśmy m.in.: cmentarz poległych żołnierzy polskich, ocalałe Wartownie nr 1 i 3, ruiny koszar, czołg oraz odsłonięty w 1966r. pomnik Obrońców Wybrzeża. Następnie przejechaliśmy do Gdyni, aby zwiedzić gdyńskie oceanarium oraz Muzeum Marynarki Wojennej.  Po intensywnym dniu zakwaterowaliśmy się w hotelu w Gdańsku i zjedliśmy ze smakiem pyszną kolację. Drugi dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Sopocie, gdzie spacerowaliśmy po Molo oraz głównym deptaku miasta potocznie zwanym Monciakiem. W godzinach popołudniowych zwiedzaliśmy Muzeum II Wojny Światowej, a wieczorem wybraliśmy się na spacer po pięknie oświetlonym Gdańsku. W ostatni dzień mieliśmy szansę zwiedzić Gdańsk z przewodnikiem, który zaprowadził nas do najbardziej interesujących punktów w mieście i opowiedział  o jego historii. Mieliśmy szansę podziwiać m.in.: tzw. Bramę Wyżynna, gdańską Starówkę - Złotą Bramę, ul. Długi Targ ze znaną wszystkim Fontanną Neptuna, Ratusz Główny, Dwór Artura, Długie Pobrzeże, najpiękniejszą ulicę Starówki: ul. Mariacką z jedną z największych gotyckich świątyń Europy - Kościołem Mariackim, gdzie weszliśmy na wieżę liczącą ponad 400 stopni. Wróciliśmy zmęczeni w piątkowy wieczór, jednak szczęśliwi i pełni nowych wrażeń. A.M.

 

 

 

 

 

Poprawiony: sobota, 25 maja 2019 19:21
 
Copyright © 2020 ZS-P w Przełęku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Migawki

TWP - eliminacje szkolne

W tym roku szkolnym do eliminacji szkolnych przystąpili tylko uczniowie z II grupy wiekowej, tj. z klas 7 i 8. Jak co roku w przeprowadzeniu turnieju uczestniczył przedstawiciel OSP w Przełęku, Pan Rafał Pałczyk.

Więcej …
 
Dzień Babci i Dziadka

Podobno Pan Bóg stworzył babcię, bo sam nie może być wszędzie. Jak zatem nie doceniać tak wyjątkowej osoby w naszym życiu? Wszelkie uściski i całusy od wnucząt zawsze są mile widziane, a w dniu święta wszystkich babć i oczywiście dziadków - niemal obowiązkowe.

Więcej …