Wielkanoc tuż, tuż …
Przed Świętami Wielkiej Nocy wszyscy w szkole przygotowujemy się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Gminne eliminacje Konkursu Wiedzy Pożarniczej
23 marca Dominika i Michał Derka uczestniczyli w gminnych eliminacjach Konkursu Wiedzy Pożarniczej z rówieśnikami ze szkół podstawowych i starszymi kolegami ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Powitanie Wiosny
21 marca 2016r. nadszedł oczekiwany pierwszy Dzień Wiosny. Cała szkoła, łącznie z przedszkolem utworzyli korowód i ruszyli przez Przełęk z Marzanna i gaikiem. Podczas przejścia uczniowie przyczepiali kwiaty z bibuły do bram mieszkańców. Po powrocie uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o tematyce wiosennej.
Oferta edukacyjna
OFERTA EDUKACYJNA również na 2016/17 rok szkolny Zapraszamy O nas na portalu „Zadowolony Konsument”
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
10 marca 2016r. w naszej szkole odbyły się warsztaty poświęcone Językowi Polskiemu. 21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W 2016 roku dzień ten obchodzony jest pod hasłem “Wysokiej jakości edukacja, język(i) nauczania a efekty edukacyjne”.
Gminny konkursu przyrodniczy
W dniu 13.01.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Nysie odbył się etap gminny Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego dla szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
Eliminacje do konkursu Wiedzy Pożarniczej
W dniu 29 lutego odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Wzięło w nim udział sześciu uczniów klas piątej i szóstej. Pierwsze trzy miejsca zajęli:
Szkolny konkurs poezji
Ostatniego dnia przed tegorocznymi feriami zimowymi odbyły się w naszej szkole eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Nysa w poezji”. Uczniowie zmierzyli się z trudem i pięknem dzieł poety Jerzego Kozarzewskiego.
Bal karnawałowy
Niech żyje bal… mogły zaśpiewać czarownice, Batmany, cyganki, wytworne damy oraz inne potwory i spółka, które przyszły lub przyleciały na nasz szkolny bal karnawałowy, który odbył się 28 stycznia w Świetlicy Wiejskiej.
Dzień Babci i Dziadka
Jak co roku dla naszych ukochanych babć i dziadków zorganizowaliśmy uroczystość, która odbyła się na świetlicy szkolnej. Przygotowaliśmy krotki program artystyczny: wiersze okolicznościowe oraz jeszcze raz zaprezentowaliśmy Jasełka.

