LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

 

 

BIP ZS-P w Przełęku

Start Aktualności Wyjqzd na spektakle teatralne w NDK
Wyjqzd na spektakle teatralne w NDK Drukuj Email
czwartek, 03 października 2019 16:54

Któż z nas nie chciałby zostać posiadaczem magicznej lampy spełniającej życzenia? Wiadomo – każdy. Rzeczywistość ma w sobie mało magii, ale od czego jest teatr? Żeby zakosztować odrobiny tajemniczości, młodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się na spektakl zatytułowany „Cudowna lampa Alladyna”. Niezwykle barwna scenografia przeniosła dzieci w przestrzeń egzotycznego Bagdadu, a gra świateł i dymu – towarzyszące wyłanianiu się Dżina z cudownej lampy – obudziły wyobraźnię najmłodszych uczniów.

Natomiast starsze klasy wyruszyły w mitologiczną podróż w towarzystwie mitycznych bogów i herosów. Rolę przewodniczki po starożytnym świecie pełniła Afrodyta – bogini miłości, która starała się uświadomić widzom, że granica pomiędzy miłością a zemstą i nienawiścią jest niezwykle krucha. Ten spektakl o charakterze musicalu w komediowy sposób zwrócił uwagę dzieci na uniwersalne wartości i zachowania, które należy w sobie pielęgnować.

Wizyta w Nyskim Domu Kultury, gdzie wystawiane były spektakle, okazała się cenną i wartościową lekcją. (M.B.)

 

 

 
Copyright © 2019 ZS-P w Przełęku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Migawki

Pasowanie uczniów i Dzień KEN

Na uroczystości pasowania uczniów i dnia KEN w Przełęku

Więcej …
 
IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

8 października w wielu szkołach na całym świecie obchodzony był IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie naszej szkoły również brali w nim udział.

Więcej …
 
Pogoda Nysa z serwisu